Ako si vybrať licenciu V-Ray?

14.7. 20174499x0 Komentárov

S novou verziou V-Ray prišli aj nové možnosti licencií, ktoré ste si mohli všimnúť aj na našom e-shope.

Pre lepšiu prehľadnosť zhrnieme všetky možnosti v tomto článku.

Ak sa rozhodujete, či si kúpiť V-Ray 3 pre SketchUp, mali by ste si v prvom rade skontrolovať podporovaný operačný systém a verziu SketchUp.
Podporované verzie SketchUp: 2015, 2016, 2017
Podporované operačné systémy: Windows 7, 8, 10 64-bit verzie, Apple Mac OS X10.6 alebo vyššie.
Pozri všetky systémové požiadavky. 

V-Ray 3 pre SketchUp prináša nové možnosti kúpy licencie. 

  • ONLINE LICENCIA V-Ray 3 – licencia, ktorá je bez USB dongle. K jej využívaniu je potrebné pripojenie na internet. Bez pripojenia na internet sa dá používať 14 dní. Raz za 14 dní je potrebné opätovné pripojenie cez internet na licenčný server.
  • LICENCIA V-Ray 3 S USB DONGLE – licencia, ktorej súčasťou je USB dongle. V-Ray funguje, ak je dongle vložený v USB porte na vašom počítači. Pri inštalácií a licencovaní musí byť PC pripojený na internet, potom to už nie je potrebné. Táto možnosť licencovania má však do budúcnosti zaniknúť.
  • PRENÁJOM LICENCIE V-Ray 3 – online licencia, ktorú si môžete prenajať na 1 alebo viac mesiacov alebo aj na rok.
  • ŠTUDENTSKÁ/UČITEĽSKÁ LICENCIA V-Ray 3 – V-Ray 3 je dostupný pre študentov a aj učiteľov. K objednaniu tejto online licencie potrebujete potvrdenie o návšteve školy / odfotený platný preukaz ISIC alebo International Teacher/Professor Identity Card. Licencia je platná 1 rok od zakúpenia. Svojimi funkciami je rovnaká s klasickou licenciou.

Postup dodania a inštalácie

Po prijatej objednávke a úhrade zálohovej faktúry bude vygenerovaná licencia V-Ray 3 pre SketchUp.
To, že je licencia už dostupná sa dozviete z e-mailu, ktorý vám zašle priamo výrobca ChaosGroup. Na e-mail vám príde prihlasovacie meno. Následne po kliknutí na link sa prihlásite pod prihlasovacím menom a zvolíte si heslo. Po prihlásení si stiahnete inštaláciu V-Ray 3 pre SketchUp a spustíte inštaláciu. Po úspešnej inštalácií sa prihlásite na licenčný server, kde už uvidíte svoju online/dongle licenciu.

V prípade, že ste si objednali licenciu s USB dongle je potrebné počkať na dodanie USB kľúču. Doba dodania je od 5-14 pracovných dní.

Na stránkach chaosgroup po prihlásení nájdete návod na inštaláciu v angličtine. Ak sa však na inštaláciu necítite alebo nemáte čas študovať si manuál, neváhajte nás kontaktovať.

Našim zákazníkom poskytujeme inštaláciu cez vzdialený prístup zdarma (stačí si stiahnuť program teamviewer). Inštaláciu je možné urobiť na základe dohody v pracovné dni od 8:30 do 16:00 h.

Dúfam, že Vám tento článok pomôže pri rozhodovaní. Ak by ste mali doplňujúce otázky kontaktujte sa, alebo sa nás pýtajte nižšie prostredníctvom komentárov.

Po letných prázdninách pre Vás pripravujeme kurzy V-Ray. Všetko bude včas zverejnené na našich stránkach.

Príjemný deň praje

Martina

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *